ÖZGEÇMİŞ

İstanbul Üniversitesi Psikoloji bölümünden onur derecesiyle mezun olan Sümeyye Merve Maden, klinik alanda uzmanlığını ise Üsküdar Üniversitesinde tamamlamıştır. Lisans döneminde yürüttüğü projeler ve stajyer çalışmalarıyla, alanında yeme davranışları ve yeme bozukluklarıyla ilgilenmiştir. Bu doğrultuda yüksek lisans tezini "Genç Yetişkinlerde Yeme Bozukluğu ile Kişilerarası İlişkiler ve Duygu Düzenleme Güçlüğü Arasındaki İlişkilerin İncelenmesi" başlığıyla tamamlamıştır. Hem lisans hem de yüksek lisans döneminde çeşitli kliniklerde, vakıflarda ve hastanelerde gönüllü stajyer olarak görev almıştır.

Psikodinamik yönelimli temel lisans eğitimi üzerine Bilişsel Davranışçı Terapi, Kişilerarası İlişkiler Terapisi, Psikodiyet Eğitimi, ISST Onaylı Şema Terapi eğitimlerini tamamlamış ve birçok alanda yetişkin bireylerle psikoterapi çalışmalarını sürdürmektedir.

Daha önce Üsküdar Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık Biriminde Asistan Psikolog olarak görev almıştır. Çalışma alanlarında yeme bozuklukları, duygusal yeme, depresyon, panik bozukluk, obsesif kompulsif bozukluk, ilişki problemleri, fobiler gibi psikolojik sorunlar yer almaktadır. Bunun yanında MMPI (Çok yönlü kişilik envanteri) uygulayıcısıdır.

MMPI (Çok yönlü kişilik envanteri) – Üsküdar Üniversitesi
Psikodiyet Psikolog Eğitimi – Psikodiyet Akademisi
ISST Onaylı Şema Terapi – Şema Terapi EnstitüsüRANDEVU AL
Sümeyye Merve Maden - DoktorTakvimi.com

Sümeyye Merve Maden - DoktorTakvimi.com
Diğer Uzmanlarımız