Aile danışmanlığı; aile üyeleri arasındaki iletişimin kalitesini artıran ve çatışmaların üstesinden gelmelerinde onlara yardımcı olunan bir danışmanlık hizmetidir.

Evlilik danışmanlığı; ilişkileri için endişe eden, ilişkilerinin kalitesini arttırmak isteyen veya ayrılığı düşünen çiftlere yardımcı olunan bir danışmanlık hizmetidir.

Çift danışmanlığı; duygusal ilişki içerisindeki çiftlerin ilişkilerini daha doyum verici hale getirmek için yardımcı olunan bir danışmanlık hizmetidir.

Kimler Katılabilir?
» Aile anlaşmazlıkları
» Aile çocuklarının davranışlarından endişe ettiği zamanlarda
» Çocukların okul problemleri görüldüğünde
» Ebeveynlik becerilerinde
» Yas ve kayıpların yaşandığı dönemlerde
» Evlilik problemleri
» Boşanma
» Duygusal istismar, ihmal ve şiddet

Amaç Nedir?
Aile, evlilik ve çift arasındaki anlayış ve iş birliğini arttırarak problemlerini çözmek
İletişim ve problemlerle başa çıkma kabiliyetlerini arttırmak
Psikolojik rahatsızlığı olan bireylere yardımcı olmak

Nasıl Yapılır?

Aile, evlilik ve çift danışmanlığının farklı uygulama yöntemleri bulunmaktadır. Bazı uygulamalarda tüm bireyler bir araya gelirken bazı uygulamalarda ise bireyler tek tek görülebilmektedir.

Çocuk merkezli aile danışmanlıklarında bazı durumlarda çocuğun öğretmeni, okulun rehberlik servisi ile görüşmeler söz konusu olabilmektedir.

Ne kadar sürer?

Ne sıklıkla ve ne kadar süreceği bireylerin ihtiyaçları belirlemektedir. Genel olarak haftada bir kez veya iki haftada bir olmak üzere kişilerin durumuna göre plan oluşturulmaktadır.

Çift seansları yaklaşık 1,5 saat sürerken, bireysel seanslar ise 50 dk sürmektedir. Verilen hizmet 8 ile 20 seans arasında değişmekle birlikte ailenin ihtiyacına bağlı olarak daha uzun veya daha kısa sürmektedir.RANDEVU AL
Diğer Hizmetlerimiz