Hakkımızda

Zihin Akademisi Pedagojik ve Psikolojik Gelişim Merkezi; 2017 de Antalya ve çevresi için psikolojik, pedagojik danışmanlık ve pedagojik yayıncılık hizmeti vermek için alanında uzman kişiler tarafından kurulmuştur.

Psikolojik hizmetlerden yararlanmak isteyen çocuk, ergen, yetişkin ve ailelere etik ilkelere bağlı kalarak psikolojik danışmanlık ve eğitim hizmetleri vermeyi hedeflemektedir. Zihin Akademisi Pedagojik ve Psikolojik Gelişim Merkezi aynı zamanda Antalya Merkezinde ilk defa GETAP® Gelişim ve Takip Programını kullanarak Dikkat, Konsantrasyon, Hafıza, Mantık-Muhakeme ve İşlem Hızını geliştirme, güçlendirme ve koruma çalışmaları yapmaktadır.

Pedagojik Yayıncılık hizmetleri kapsamında çocuk ve ergenler için iyileştirici hikâyeler ve dikkat geliştirmeye yönelik yayınları bünyesinde bulundurmaktadır. Merkezimiz uzmanları tarafından eğitim kurumlarına danışmanlık hizmetleri verilmekle birlikte sosyal sorumluluk projeleri düzenlemektedir.

Uzmanlarımız

» Elif Akbulut

Marmara Üniversitesi’nde Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik bölümü mezunu olan Elif AKBULUT, yüksek lisans eğitimine aynı bölümde devam etmekte olup tez aşamasındadır. Psikolojik danışmanlık faaliyetlerine İstanbul’da başlamış, aynı zamanda Aile Danışmanlığı Eğitimi ve Prof. Dr. Mücahit ÖZTÜRK’ten Çocuk, Ergen Ruh Sağlığı Eğitimini tamamlayarak, çalışmalarına Çocuk-Ergen ve Ailelerle devam ettirmeye karar vermiştir. Özellikle Çocukların Dikkat ve Öğrenme Becerilerinin Aileler tarafından artırılması üzerine odaklanmış, Nörodikkat Düşünme ve Öğrenme Becerileri, Pass Bilişsel Müdahale eğitim programlarını tamamlayarak çalışmalarını profesyonel anlamda yürütmektedir.

Bu süreçte çocukların kendilerini keşfetme ve şifalanma süreçlerine destek olmanın yollarını ararkan Çocuk Merkezli Oyun Terapisi’ni keşfetmiş, dünyada Child Center Play Therapy’nin yaygınlaşmasını sağlayan Dr. Rise VanFleet koordinatörlüğünde, Uzm.Filiz ÇETİN’den temel düzey , ileri düzey ve süpervizyon süreçlerinden oluşan sertifika programından sonra ABD’nin oyun terapisi konusunda uzmanlaşmış en önemli kuruluşlarından olan Family Enhancement & Play Therapy Dr.Rise VanFleet tarafından onaylanmış Oyun Terapisti ünvanını almıştır. Oyun terapisinden sonra uzmanlık alanıma Dışavurumcu Sanat Terapisi’ni de eklemiştir.

Son zamanlarda çocuklarla çalışmalarında daha etkili ve hızlı sonuçlar alabilmek için çalışmalarına EMDR terapi tekniğini ekleme kararı almış, Bu kararını uygulamaya geçirerek EMDR Europe Onaylı EMDR Eğitimini Emre KONUK ve Asena YURTSEVER’den, Çocuk ve Ergenlerde EMDR eğitimini Prof.Dr. Ümran KORKMAZLAR’dan ve Oyun Terapisi ve EMDR eğitimini Reyhana Seedat’dan alarak çalışma alanlarına eklemiştir.

Özellikle Çocuk ve Ergenlerde Duygusal ve Davranışsal Sorunlar, Dikkat ve Öğrenme Becerilerinin Geliştirilmesi, Öğrenme ve Dikkat sorunları konularında devam etmekte olup katıldığı diğer eğitimleri aşağıda görebilirsiniz.

Marmara Üniversitesi – Psikolojik Danışmanlık ve Reh. (Lisans )
MAKÜ – Psikolojik Danışmanlık ve Reh. (Yüksek Lisans- Devam Ediyor)
Çocuk ve Ergen Ruh Sağlığı– POEM- Prof.Dr Mücahit ÖZTÜRK (İstanbul)
WISC-R Zeka Testi Uygulayıcı Eğitimi (İstanbul)
CAS Bilişsel Değerlendirme Sistemi ( İstanbul Üniversitesi)
Yaratıcı Drama – YÖRET (İstanbul)
Aile Danışmanlığı- CİSEAD (İstanbul)
Kriz, Ölüm ve Yas Eğitimi – Nevin DÖLEK- (Antalya)
Çocuklarla Görüşme Teknikleri – Kli.Psi.Mehmet TEBER (İstanbul)
Uluslararası Oyun Terapisi Eğitimi ( Temel ve İleri Düzey)- Family Enhancement & Play Therapy – Dr. Rise VanFleet koordinatörlüğünde Uzm.Psi.Dan Filiz ÇETİN (İstanbul)
Uluslararası Oyun Terapisi Süpervizyon- Uzm.Psi.Dan Filiz ÇETİN (İstanbul)
Çocuk ve Ergenlerde Sanat Terapisi Eğitimi – Olcay GÜNER- Nur DİNÇER (İstanbul)
Psikolojik Testler Eğitimi – APAMER
Moxo Dikkat Testi Eğitimi – MOXO
Dikkat, Öğrenme ve Düşünme Becerileri – NöroDikkat
EMDR
PASS Bilişsel Müdahale Programı – Türkçe PREP
Çocuk ve Ergenler ile EMDR
Bilişsel Davranışçı Terapi Eğitimi - Prof.Dr. Hakan TÜRKÇAPAR
PASS Bilişsel Müdahale – Tamer ERGİN
Çocuklarda Oyun Terapisi ve EMDR – Reyhana Seedat

» Mehlika KARTÖZ

Uzman Klinik Psikolog Mehlika Kartöz, “Psikoloji” lisans eğitimini %100 İngilizce olarak tamamladıktan sonra, psikolojinin uzmanlık alanlarından biri olan “Klinik Psikoloji” de tezli yüksek lisansını Hasan Kalyoncu Üniversitesi’nde tamamlamıştır. Tez çalışmasını Prof. Dr. Mücahit Öztürk danışmanlığında “Özgül Öğrenme Güçlüğü Olan Çocuklar ile Sağlıklı Çocukların Anksiyete ve Depresyon Düzeyleri Açısından Karşılaştırılması” konusunda tamamlamıştır.

Yüksek lisans eğitimi sırasında Prof. Dr. Hakan Türkçapar tarafından verilen Bilişsel-Davranışcı Psikoterapi eğitimini tamamlamıştır. Erenköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi çocuk ve ergen psikiyatri servisinde yüksek lisans stajını tamamlamıştır. Lisans eğitimi sırasında ayrıca NP İstanbul Nöropsikiyatri Hastanesi’nde, İhlas Koleji Rehberlik Servisinde stajlarını yapmıştır.

Ümraniye Belediyesi Cemil Meriç Kültür Merkezi’nde çocuk ve ergenlere psikoterapi hizmeti vermiştir. Çalışma alanlarında depresyon, panik bozukluk, obsesif kompulsif bozukluk, travma sonrası stres bozukluğu, ilişki problemleri, yeme bozuklukları, fobiler gibi psikolojik sorunlar yer almaktadır. Bunların yanında “Aile Danışmanlığı” eğitimini tamamlayıp sertifikasına sahiptir. Türk Psikologlar Derneği WISC-R uygulayıcı eğitimini tamamlayıp test sertifikasını almıştır. Türk Psikologlar Derneği üyesidir.

» Nurtaç ÖZKAN

Aile Danışmanı Nurtaç ÖZKAN Selçuk Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Yüksek Lisansını tamamlamıştır. Anadolu Üniversitesi Sosyoloji Lisans ve Atatürk Üniversitesi Sosyal Hizmetler bölümlerinden mezun olmuştur.

Evlilik ve Çift Terapisi(CİSED), Aile Danışmanlığı Eğitimi(Selçuk Üniversitesi), Duygu Odaklı Çift Terapisi ve İmago Aile Terapisi, Çözüm Odaklı Terapi eğitimlerini alan Nurtaç ÖZKAN Aile ve Çift Terapisti olarak çalışmalarına devam etmektedir. Denizli Aile Danışma merkezinden sonra şuanda Antalya da çalışmalarına devam etmektedir.

Antalya Aile Danışmaları Derneği üyesidir.

» Yasemin Gizem YAPICI

Orta Doğu Teknik Üniversitesi Psikoloji bölümü mezunu olan Yasemin Gizem YAPICI Anadolu Üniversitesi Otizmde Uygulamalı Davranış Analizi alanında Yüksek Lisans yapmıştır. Psikolojik Danışmanlık faaliyetlerine Stajyer Psikolog olarak Amasya Devlet Hastanesinde başlamış olup sonrasında Eskişehir Ekin Başak Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezinde, Afyon Sürücü Kursunda ve Eskişehir Anadolu Merkez Sürücü Kursunda Psikolog olarak çalışmıştır. Aynı zamanda özel gereksinimli çocuklarla evde özel eğitim çalışmaları gerçekleştirmiştir. Çalışma Hayatına Zihin Akademisi Pedagojik ve Psikolojik Gelişim Merkezinde Uzman Psikolog olarak devam etmektedir.

Bilişsel Davranışçı Terapi ve Oyun Terapisi eğitimleri almıştır. Çalışmalarına;

Otizm, Özel Öğrenme Güçlüğü, Özel Eğitim, Davranış Analizi, Davranış problemleriyle başa çıkma, Yeni davranış kazandırma, Sosyal Yeterlilik, Aile Eğitimi, Kardeş Eğitimi, Psikolojik destek, Disleksi, Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğu, Çocuk ve Ergen Danışmanlığı, Gelişimsel Gerilik, Çocuk Ve Ergen Psikolojisi, Aile İçi İletişim Sorunları, Sosyal Fobi, Depresyon, Yaygın Anksiyete Bozukluğu, Panik Atak, Sınav Kaygısı, Özgüven Sorunu (Kendine Güven Sorunu), Obsesif-Kompulsif Bozukluk, Stres, Dikkat Eksikliği, Dikkat Dağınıklığı, Bilişsel Gelişim, Ebeveyn Danışmanlığı alanlarında devam etmektedir.
Copyright © 2017 ZİHİN AKADEMİSİ. Tüm Hakları Saklıdır.    /    Tasarım Altantois